SEZONI I VJESHTËS/ Vipe-t na treguan trendet janë “MUST HAVE” për garderobën: Nga Lori Hoxha tek… – AlpeGossip
SEZONI I VJESHTËS/ Vipe-t na treguan trendet janë “MUST HAVE” për garderobën: Nga Lori Hoxha tek…

SEZONI I VJESHTËS/ Vipe-t na treguan trendet janë “MUST HAVE” për garderobën: Nga Lori Hoxha tek…

Nëse i keni ndjekur me vëmendje tendencat e sezonit duhet ta dini se cilat janë ngjyrat me te preferuara te kësaj periudhe dhe me pas do ta keni me te thjeshte për te stiluar një listë te veshjeve te cilat duhet ti keni patjetër këtë sezon.

Vjeshta ka mbërritur e bashkë me të dhe trendet e reja. Si çdo vit edhe këtë sezon, aksesorët, veshjet e këpucët sillen rreth ngjyrave të tokës, materialeve të ngrohta e aksesorëve të rëndë.

Këtë vjeshtë nuk do të mungojë ndikimi i printeve,ngjyrate forta dhe stili mashkullor. 

Lori Hoxha 

Printi i leopardit janë kthyer në manin e femrave më seksi të showbizit shqiptar dhe Lori nuk mund të shpëtonte. Nëse i hidhni një sy profilit të bukuroshes do të shihni disa veshje apo aksesorë me printe leopardi.

Armina Mevlani

Xhaketat serioze janë një must i domosdoshëm për vjeshtën dhe këtë e kanë vërtetuar disa prej femrave të ekranit shqiptar. Mund ti kombinoni me funde ,pantallona apo fustane.

Jonida Maliqi

Kuadratet duket se nuk do ikin kurrë nga moda dhe do të jenë të pranishëm në çdo sezon.Pradaj nëse nuk keni diçka me kuadrata në garderobën tuaj mund të inspiroheni nga Jonida pasi është një must për vjeshtën.

Kida

Veshjet me lule janë të preferuarat e femrave dhe bënë namin në sezonin veror por fakti që ka ardhur vjeshta nuk do të thotë të hiqni dorë,pasi ato do të jenë prezent edhe në dimër 2019.

Dafina Zeqiri

Çizmet e gjata nuk dalin kurrë nga moda ,ato mund ti zgjidhni edhe në forëm kaubojsi pasi do të jenë trendi i vjeshtës.Ndër materialet që sygjerohen nga stilistët janë kastor dhe lëkura.

/AlpeNews.al