Shenjat e horoskopit duhet të ndalojnë së foluri për këto gjëra – AlpeGossip
Shenjat e horoskopit duhet të ndalojnë së foluri për këto gjëra

Shenjat e horoskopit duhet të ndalojnë së foluri për këto gjëra

Ka disa tema për të cilat ju thjesht nuk ndaloni së foluri.

Mund të jetë diçka nga e kaluara juaj, një padrejtësi që ju kanë bërë, që ndiheni të pafuqishëm për të bërë ndonjë gjë dhe tani që jeni një i rritur, ende përpiqeni ta përpunoni atë. Por të gjithë rreth jush janë të lodhur duke dëgjuar vetëm gjëra të njëjta nga ju.

Ndaj ne ju ndihmojmë që të mos bëheni të bezdisshëm në biseda. Më poshtë do të shihni se çfarë gjëra duhet të ndalojnë së foluri shenjat e horoskopit.

Dashi

Ju duhet të ndaleni së folur për fituesin. E kuptojmë që fitorja është shumë e rëndësishme për ju. Por konkurrenca juaj ekstreme është e padurueshme dhe duket se ju bën ndonjëherë të padurueshëm. Ju jeni një fitues i keq, sepse nuk ju intereson nëse i mërzitni njerëzit ose madje i bëni ato të qajnë, për aq kohë sa fitoni.

Demi

Ju duhet të ndaloni së thëni: Kam të drejtë gjithmonë!Nuk është se po ju vënë në dyshim gjithsesi. Edhe kur nuk ke të drejtë, nuk do ta pranosh kurrë. Është sjellje e keqe që vazhdimisht t’u tregojmë njerëzve se keni pasur të drejtë dhe ata janë të gabuar.

Binjakët

Boll dhatë këshilla, veçanërisht atyre që nuk ju kanë kërkuar. Ju jeni të shkëlqyer në marrjen e vendimeve dhe keni disa truke për të jetuar një jetë të suksesshme, por nuk jeni ekspert në çdo fushë. Ju nuk dini gjithçka dhe nganjëherë këshilla juaj nuk është e dobishme dhe gabim.

Gaforrja

Ju duhet të ndaloni të flisni për atë që ju theu zemrën. Na vjen keq që keni kaluar nëpër dhimbje të tilla, por tani ka kaluar kohë dhe ju jeni ende duke qarë për këtë. Nëse nuk ndalesh, do të shohim se pse ata duhet të largohen prej jush ndoshta kështu nuk do të duhet të dëgjojnë ankesat tuaja nga e kaluara. Është koha për të shkuar përpara.

Luani

Duhet të ndaloni së foluri për veten. Ju keni shumë talente, por ndoshta talenti më i panjohur që keni është aftësia për të bërë të gjithë për vete. Sa më shumë që thoni sesa i pabesueshëm jeni dhe sesi nuk mund të ecni dy hapa pa lavdëruar veten, aq më pak spektakolarë filloni të dukeni. Ju nuk duhet të tregoni sesa të mahnitshëm jeni, ne e dimë .

Virgjëresha

Ju duhet të ndaloni së biseduari me të gjithë sikur ata të mos i kuptojnë konceptet për të cilat flisni. Ne tashmë e dimë se jeni një njeri që i di të gjitha, nuk duhet të jeni mohues për këtë. Ju jeni super të zgjuar, e kuptojmë këtë gjë.

Peshorja

Ju duhet të ndaloni së thëni se keni marrë vendimin e duhur. Ka raste kur vetëm duhet të vendosni dhe të ecni përpara. Ju mendoni, merrni shumë kohë për të vendosur, dhe pastaj kur të veproni, ju vjen keq për vendimin që keni marrë. Lëviz.

Akrepi

Mos flisni për mënyrën sesi ta punuan dhe si një ditë ju do të saktësoni hakmarrjen tuaj ndaj tyre. Ju duket se mendoni për plane hakmarrëse dhe kjo ju bën të fuqishëm, por jo. Kjo ju bën të dukeni jashtë kontrollit, dhe jo në një mënyrë të mirë. Lëreni ato grindje dhe ç’montoni tabelën e rezultateve që keni mbajtur. I gjithë ky negativitet ndikon në rrugën e lumturisë suaj.

Shigjetari

Ju duhet të ndaloni të flisni për atë sesa dorëdhënës jeni dhe sa ju mund të jeni vetëmohues. Nëse jeni të interesuar vetëm për të ndihmuar njerëzit, ndoshta do ta mbani atë në vetvete, në vend që t’u tregoni njerëzve se sa bëni për ta. Ju në të vërtetë nuk jeni aq magjepsës, keni motivet tuaja për të bërë për të tjerët.

Bricjapi

Ju duhet të mos flisni më sesa superiorë jeni moralisht në krahasim me të tjerët. Shikoni, ju nuk jeni shenjtorë dhe ndërkohë që është e admirueshme që ju keni një kod të tillë moral të fortë dhe përpiqeni të silleni në një mënyrë të ndershme, ndonjëherë dështoni. Ju nuk jeni krejtësisht të devotshëm gjatë gjithë kohës. Kur veproni sikur gjalpi nuk do të shkrihet në gojën tuaj, njerëzit do të fillojnë të shpresojnë për fitimin tuaj eventual.

Ujori

Duhet të ndaloni së thëni sesa budallenj janë njerëzit rreth jush. Po, ju jeni një gjeni dhe nuk ka njeri më të mençur dhe shpresojmë se, një ditë, do të merrni lëvdatën që meritoni. Sidoqoftë, një ngritje apo promovim nuk do të vijë më shpejt, nëse vazhdoni t’i rrëzoni kolegët tuaj apo shoqërinë.

Peshqit

Duhet të ndaloni së foluri për ëndrrat tuaja, jo për qëllimet tuaja. Kjo është e mrekullueshme që ju merrni kaq shumë frymëzim nga ëndrrat tuaja, por me ndershmëri, është jashtëzakonisht e mërzitshme t’ju dëgjojnë njerëz të tjerë. Tregojini ëndrrat tuaja te terapisti, ai mund të marrë diçka prej tyre. Për ne të tjerët, mos ngurroni të hidhni në mendje hollësitë për atë ëndërr që keni pasur me Ryan Gosling.