SHOKON Këngëtari i njohur: Në muzikë e rëndësishme është të kesh fat, jo zë – AlpeGossip
SHOKON Këngëtari i njohur: Në muzikë e rëndësishme është të kesh fat, jo zë

SHOKON Këngëtari i njohur: Në muzikë e rëndësishme është të kesh fat, jo zë

Është vetëm 25 vjeç po ka mbi supe plot 10 vite karrierë në tregun muzikor.

Megjithatë për këngëtarin e muzikës popullore Butrint Rashiti në këtë profesion është më e rëndësishme të kesh fat sesa të dish të këndosh.

“Është më mira me ta dasht sesa me dit’ ne themi. Më mirë është me pas fat sesa të dish të këndosh. Secili po bëhet këngëtar. Ëshët diçka që e ka shkuar Zoti për secilin prej nesh,”-tha këngëtari nga Gjilani, i ftuar në emisionin Ditë e Re.

Rashiti ka realizuar shumë balada dhe pritet që të nxjerrë edhe albumin e ri në verë.