SHPENZIMET PËR DASMA/ Amarda Toska bën deklaratën befasuese: Marrin kredi jo vetëm borxhe…(VIDEO) – AlpeGossip
SHPENZIMET PËR DASMA/ Amarda Toska bën deklaratën befasuese: Marrin kredi jo vetëm borxhe…(VIDEO)

SHPENZIMET PËR DASMA/ Amarda Toska bën deklaratën befasuese: Marrin kredi jo vetëm borxhe…(VIDEO)

Thumb” nga Aulona Musta dhe Fatma Haxhialiu këtë puntatë u pushtua nga një dasmë. Bëhet fjalë për “Ami Event”, e cila në një organizim special prezantoi koleksionin e ri të fustaneve të nusërisë. Sigurisht që “Superkunji” nuk mund të mungonte, dhe pyetjet e tij filluan me Amarda Toskën, personin që qëndron pas këtij biznesi të sukesshëm.

Përsa i përket komentit të gazetarit që shqiptarët kanë aq shumë lekë sa për të organizuar festa dhe evente të tilla, Ami ishte dakord. E pyetur nëse kanë apo i marrin borxh, ajo u shpreh:

“Jo borxh, unë do të thoja kredi po. Ne shqiptarët vërtet i vlerësojmë shumë organizimet e festave, gjithmonë e më shumë duam t’i bëjmë sa më shumë glamour, sa më luksoze dhe për ne kjo është shumë gjë e mirë.”

Pra kjo tregon qartë se shqiptarët shpenzojnë aq shumë për festa e sidomos për dasma, sa borxhet nuk mjaftojnë por i duhet një kredi e tërë.