“SHPËRTHEN” Adelina Ismaili/ I këndon femrave të bukura dhe të paprekshme (VIDEO) – AlpeGossip
“SHPËRTHEN” Adelina Ismaili/  I këndon femrave të bukura dhe të paprekshme (VIDEO)

“SHPËRTHEN” Adelina Ismaili/ I këndon femrave të bukura dhe të paprekshme (VIDEO)

Diva e muzikës shqiptare, Adelina Ismaili është rikthyer fuqishëm duke sjellë një këngë që flet për të gjitha vajzat ‘e paprekshme’.

“T’iqja” është një projekt muzikor që ironizon femrat që kërkojnë ta bëjnë cdo gjë me bukurinë e tyre, pa u lodhur për të arritur gjërat vetë.

Ato kanë luksin dhe gjithcka dëshirojnë, prandaj nuk kanë përse të shqetësohen për të tjera.

Tiqja është shkurtimi i fjalës Hatixhe.

Në këngë, Adelina është shfaqur më në formë se kurrë. Ky padyshim do të jetë hit i këtij sezoni.