Shqiptarët tregojnë eksperiencat e tyre treshe në krevat: Por ja ç’duhet të dini! – AlpeGossip
Shqiptarët tregojnë eksperiencat e tyre treshe në krevat: Por ja ç’duhet të dini!

Shqiptarët tregojnë eksperiencat e tyre treshe në krevat: Por ja ç’duhet të dini!

Qofshi pro ose kundër, ka fakte që provojnë se meshkujt dhe femrat janë gjithnjë më të interesuar për të bërë seks me dy persona të tjerë. Megjithatë në pjesën më të madhe, ajo që i step së eksperimentuari është pikërisht stigmatizimi nga shoqëria. Shqiptarët padiskutim bëjnë pjesë në këtë kategori, por në postën e Anabel erdhën disa letra të premten e Kodit të Kuq, kur temë ishte pikërisht seksi treshe. E kanë provuar dhe e kanë pëlqyer…në pjesën më të madhe të paktën.

Një vajzë e konsideron ‘eksperiencën më të bukur’, madje mund të konfirmojë se e ka ndihmuar lidhjen e saj 4-vjeçare me të dashurin, që dukej se po humbte interesin për të.

“Eksperienca më e bukur! Unë kam 4 vjet e lidhur dhe i dashuri im shpesh më ngacmonte për dëshirat e tij seksuale…Në fillim nuk e kuptoja shumë nëse më donte mjaftueshëm, më mbushte në shtrat por besomë që kishte diçka që smë pëlqente: “Më dukej sikur unë nuk e kënaqja shumë.” Për një periudhë kohe u duk sikur po e humbja, sepse u shkëput për disa javë dhe s’më shkruante shpesh. Vendosa që t’i plotësoj dëshirën e tij seksuale. Si fillim ushqeva veten me idenë dhe deshirën për ta bërë treshe. Vendosa të isha edhe unë e etur për këtë gjë. Mora shefen time dhe e ftova per kafe. Duke biseduar hapa tema për seksin dhe për seksin tresh. Dukej që diçka e tërhiqte edhe atë. Mora guximin dhe i tregova që dua t’i plotësoj dëshirën të dashurit dhe ajo filloi me pak vështirësi të tërhiqte vëmendjen tek vetja. Që t’ja bëja më të dëshirueshme që në fillim, ia përshkrova se si ishte në shtrat i dashuri. Shefja ime nuk ishte aq e mirë por ishte e etur për seks. Nuk e doja të bukur se mos fiksohej ai dreq dhe në fund i thashë troç: “Po të të ftoja ty a do të vije?” Pranoi dhe ditën që do të shkoja në hotel me të dashurin unë shkova më parë me shefen dhe e pritëm aty. Të dyja të veshura me lingerie dhe tanga, geta rrjetë dhe kishim pirë pak si fillim të dyja. Kur ai u fut u çmend fare. E pa në sy dhe dallohej qartë që e kisha surprizuar. Nisëm t’i afroheshim dhe i thashë: “Mos e mbaj fokusin vetëm tek unë! Shijo edhe shefen.” Fillova t’ja afroja shefen duke u puthur vetë e para dhe filluam të tre të puthemi njëkohësisht me llapë. Shefja nisi ta preke direkt mes këmbëve dhe dallohej që u eksitua. Ndërkohe unë piva edhe içik më tepër alkool që ta harroja ç’po ndodhte dhe t’i dedikohesha kënaqësisë së mbrëmjes. Nuk e prisja por u kënaqa. E lashë veten të lirë dhe shijoja edhe puthjet dhe prekjet me shefen, edhe seksin tresh. Pas asaj nate nuk ka ndodhur më treshe por ndjej që i dashuri më përkushtohet më tepër tani nuk di se si të ma shpërblejë dhe nuk e harron dot këtë. Dua ta kënaq prapë. Do ta ftoj prapë shefen.”

Një tjetër ka mbetur shumë i kënaqur nga seksi me një vajzë dhe shokun e tij. Dhe tregon se nëse të gjithë janë të lirshëm gjatë procesit, gjithçka shkon në rregull dhe shumë e bukur.

“Në Shqipëri vetëm një herë më ka rastisur. U njoha me një gocë në Facebook, ndërruam numrin e telefonit dhe pasi folëm disa ditë më tha se ‘do më kënaqte, pasi ishte e aftë në çdo gjë’ (dhe ashtu doli). U takuam në Tiranë (pasi unë jetoj jashtë) dhe ikëm direkt në hotel. Pasi bëmë pak muhabet filluam të putheshim, ledhatime, derisa e bëmë. E bëmë 3 herë, pastaj në muhabet e sipër ra fjala për treshe dhe tha ‘më duket interesante’. E pyeta nëse do donte ta provonte dhe tha ‘pse jo’! Ok i thashë, merr një shoqe dhe ajo tha ‘jo,mer ti nje shok’. Dhe ashtu bëra, mora një shok dhe erdhi direkt. Ajo më pyti më përpara ‘si të pëlqen më shumë ty, do të të bëj orale apo do ta fusësh diku dhe unë preferoja orale, por normal që u ndërruam gjatë “punës”. Ishte eksperiencë e bukur, por nëse femra është pasionante (po ashtu edhe çunat) është shumë e bukur 2 çuna me 1 gocë. Edhe femra kënaqet pafund me dy meshkuj vetëm për vete. Provoni treshe dhe do kënaqeni, lerini paragjykimet…”

Një nga ndjekësit e Anabelit jo vetëm s’e shijoi çmendurinë e saj në shtrat, po s’i shkon më në mendje gjallë në botë ta provojë edhe njëherë.

“Unë kam provuar atë m*t treshe por që nuk ishte aspak e kënaqshme, sepse çunit që kishim unë dhe një gocë tjetër nuk i ngrihej, piqu e përpiqu, fareee nuk reagonte. Nejse bëmë si bëmë ja ngritëm por vetëm për pak minuta, sepse ishte dhe tip që nuk mbante në sex, u prish thamë ‘shyqyr se na vajti buza mbas veshit’. Që atëherë s’kam provuar kurrë më e as dua të di që ekziston treshja, i lumtë atyre që kënaqen, po mua për vete dyshja më mjafton e tepron.”

 

Nëse e ndani mendjen për të bërë diçka të tillë, më poshtë keni disa këshilla që duhet t’i mbani vëth në vesh për të nxjerrë më të mirën e eksperiencës tuaj.

1. Treshet nuk janë asnjëherë siç duken në video porno, prandaj mos u shqetësoni nëse juaja del ndryshe. Pjesën më të madhe të rasteve askush nuk e di çfarë po bën, derisa fillon t’i pëlqejë.

2. Çdo gjë mund të ndodhë prandaj nëse jua shkrep truri të bëni seks anal, pastrohuni siç duhet më përpara që të shmangni surprizat e pakëndshme.

3. Mos bëni asgjë që nuk doni ta bëni. Nëse s’doni penetrim të dyfishtë, t’ju masturbojnë apo t’ju puthin thuajeni me zë të lartë.

4. Do jetë e lodhshme, shumë më shumë nga ç’e kishit menduar, prandaj mos kini frikë të merrni pushime për të rikuperuar energjitë e humbura.

5. Mund të ndodhë që nuk ‘ngjisni’ me personat e tjerë. Është OK nëse rrini në një cep dhe thjesht s’bëni asgjë. Kjo s’do të thotë që treshet nuk janë për ju, por kjo s’funksionoi.

6. Ju mund të jeni plotësisht hetero, megjithëse kemi dyshimet tona për këtë, por mund edhe të eksperimentoni, sepse askush nuk vdiq nga pak qejf…Ok mbase edhe kanë vdekur por sa rrallë ndodh kjo apo jo?

7. Mos mendo gjatë se çfarë po mendojnë njerëzit rreth teje. Askush nuk po të gjykon nëse po bëjnë të njëjtën gjë si ty.

8. Do ta kuptoni menjëherë nëse jeni kombinimi i duhur, besojini instiktit.

9. Nëse ndiheni të lënë pas dore, tregojeni këtë, fundja ndodhesh aty për t’u kënaqur.

10. Mos hamendëso se dikush do ketë marrë prezervativ. Merr gjithnjë me vete.

11. Sigurohu të njohësh mirë statusin tënd me SST dhe të personave rreth teje.

12. Ji i/e sinqertë me veten: A ndihesh mirë duke parë partnerin tënd në intimitet me dikë tjetër?

13. Para se të filloni flisni me personat e tjerë, çfarë duan dhe nuk duan. Kështu nuk përfundoni duke u përleshur fizikisht jo seksualisht.

14. Njerëzit janë të çuditshëm dhe trupat po ashtu, prandaj është 100% OK të qeshni gjatë eksperiencës.

15. Duhet të kuptoni që orgjitë do të jenë shumë më të rrëmujshme, të lodhshme dhe ‘aromatizuese’ nga ç’e kishit menduar.