Policja tiranase u bë hit, por kjo police nga Kosova ka çmendur edhe britanikët (FOTO) – AlpeGossip
Policja tiranase u bë hit, por kjo police nga Kosova ka çmendur edhe britanikët (FOTO)

Policja tiranase u bë hit, por kjo police nga Kosova ka çmendur edhe britanikët (FOTO)

Disilva Muçopata, punonjëse e policisë bashkiake në Tiranë, është padyshim një ndër policet më të bukura në Shqipëri.

Ajo ka rrëfyer për herë të parë se si reagon ndaj ngacmimeve seksuale në rrugë gjatë punës së saj.

Por, bukuria e vajzave shqiptare nuk ka fund. Edhe në Kosovë pjestarja e Policisë së Kosovës, Linda Aliu kishte zënë ballinat e mediave kosovare dhe britanike para dy vitesh, shkruan albeu.com.

Edhe mediumi britanik “Express.co.uk” në atë kohë ka raportuar për Lindën.

Mediumi britanik shkruante se me mijëra persona kanë shpërndarë nëpër rrjetet sociale fotografitë e Lindës e cila, sipas “Express”, sapo është pranuar në “punën e saj të ëndrrave”.

Në disa fotografi të postuara në atë kohë ajo duket shumë “hot” dhe si ikonë e bukurisë në Policinë e Kosovës.