Si ta sulmoni bakterin që ju shkakton fryrje dhe urth. Përbërësit i gjeni në shtëpi – AlpeGossip
Si ta sulmoni bakterin që ju shkakton fryrje dhe urth. Përbërësit i gjeni në shtëpi

Si ta sulmoni bakterin që ju shkakton fryrje dhe urth. Përbërësit i gjeni në shtëpi

Bakteri “Helicobacter pylori” është ai që shkakton një numër të madh sëmundjesh. Megjithëse është e habitshme, një bakter i tillë gjendet në dy të tretat e popullsisë së botës. Supozohet se është konsumuar përmes ujit ose ushqimit të kontaminuar, por ende nuk dihet me saktësi.

Problemi me bakterin “Helicobacter pylori” është se mund të shkaktojë sëmundje të rënda të stomakut, si kancer apo ulçer. Për këtë arsye, sot ne duam t’ju mësojmë disa metoda natyrale për të eliminuar këto baktere pa përdorur ilaçe.

Ky informacion mund të ndryshojë jetën tuaj! Me këto metoda ju mund të luftoni bakterin Helicobacter pylori. Ky bakter nuk bën dallim pasi sulmon si fëmijët ashtu edhe të rriturit.

Është shumë e rëndësishme për ta sulmuar këtë bakter sa më shpejt që të jetë e mundur, pasi ajo vepron duke shkatërruar ngadalë muret e stomakut, duke gjeneruar sëmundje shumë të rënda. Këto mjete, përveçse janë shumë ekonomike, nuk kanë efekte për shëndetin. Përveç kësaj, ato janë përbërës që mund të merren shumë lehtë në çdo dyqan lokal.

A jeni gati për të mësuar sesi të luftoni bakteret Helicobacter pylori?

Lëng boronice

Sipas studimeve shkencore të kryera në Kinë, lëngu i boronicës është shumë efektiv në luftimin e këtij bakteri. Pini një gotë me këtë lëng çdo mëngjes në një stomak bosh, për rezultate të favorshme.

Mbani mend se nuk duhet të shtoni sheqer nëse doni ta përdorni atë për të eliminuar këtë bakter. Është e këshillueshme që boronicat të jenë organike.

Manuka, mjaltë

Është e këshillueshme që të përdorni mjaltin Manuka pasi është testuar se lufton këtë bakter në mënyrë efektive. Mund të konsumoni një lugë gjelle çdo mëngjes në stomak bosh për rezultate të favorshme.