“STILI CAUSEL”/ Koleksionin e ri të Valentinos nuk duhet ta humbisni (FOTO) – AlpeGossip
“STILI CAUSEL”/ Koleksionin e ri të Valentinos nuk duhet ta humbisni (FOTO)

“STILI CAUSEL”/ Koleksionin e ri të Valentinos nuk duhet ta humbisni (FOTO)

Koleksioni  i pranverës  për Valentino ishte një triumf. Që nga marrja e frenave si drejtor kreativ solo në vitin 2016, pas largimit të Maria Grazia Chiuri në Dior, Pierpaolo Piccioli vazhdon të zhvillohet dhe të kalojë me çdo koleksion.

Në koleksion dominuan  logo mbi veshjen , fundet e zbukuruara, pantallonave e thjeshta , bluzat e bardha të freskëta dhe fustanet  “oversize”. Ngjyrat që u prezantuan ishte e zeza, rozë e kuqe, portokalli dhe ngjyrat neutrale.

Valentino solli koleksionin me  stilin “causel” dhe ne e adhuruam. Prandaj nëse jeni në dilem se çfarë ju duhet për sezonet e ardhshme mund të shihni trendet e reja të Piccioli.

/AlpeNews.al