SUKSESI I RADHËS PËR ERA ISTREFIN/ Këngëtarja e përzgjedhur për të hapur evenimentin më të rëndësishëm sportiv (FOTO) – AlpeGossip
SUKSESI I RADHËS PËR ERA ISTREFIN/ Këngëtarja e përzgjedhur për të hapur evenimentin më të rëndësishëm sportiv (FOTO)

SUKSESI I RADHËS PËR ERA ISTREFIN/ Këngëtarja e përzgjedhur për të hapur evenimentin më të rëndësishëm sportiv (FOTO)

Këngëtarja e njohur, Era Istrefi është duke kapur majat e suksesit të saj. Pas performancës së suksesshme në “Botëror 2018” ajo do të performojë në një event tjetër shumë të rëndësishëm sportive. Bëhet fjalë për finalen e futbollit të femrave, që do të zhvillohet më 7 qershor deri më 7 korrik 2019 në Paris të Francës. Evenimenti do të mbahet për të tetin vit radhazi.

Lajmin e pjesëmarrjes se Erës e ka konfirmuar “Ussoccer Indonesia”, në faqen zyrtare të ‘Instagram-it’. Ata shkruajnë se lajmi është zyrtar dhe kanë renditur disa nga sukseset e këngëtares.