“TË DISIPLINUAR DHE REALIST…”/ Nga Dhurata Dora deri tek Alketa Vjesiu, VIP-at e shenjës së Bricjapit – AlpeGossip
“TË DISIPLINUAR DHE REALIST…”/ Nga Dhurata Dora deri tek Alketa Vjesiu, VIP-at e shenjës së Bricjapit

“TË DISIPLINUAR DHE REALIST…”/ Nga Dhurata Dora deri tek Alketa Vjesiu, VIP-at e shenjës së Bricjapit

Tashmë kemi hyrë zyrtarisht në “muajin” e bricjapit dhe shumë prej VIP-ave shqiptarë i përkasin kësaj shenje. Muaji i bricjapit fillon nga data 21 dhjetor deri në datën 19 janar.

Por cilat janë karakteristikat e kësaj shenje?

Alpegossip.al ju sjell disa prej tyre. Bricjapët janë shumë të disiplinuar dhe tepër realistë. Ata i lejojnë të tjerët që të ecin përpara, megjithëse mundësitë janë që është gjithmonë një Bricjap që arrin i pari në fund të garës. Personat e lindur në këtë shenjë ecin me plane të mirëmenduara. Ata kanë një lidhje të brendshme me famën dhe suksesin, thjesht duhet që të jenë pak më të ndjeshëm ndaj publikut, pasi pëgjithësisht ruajnë një lloj distance. Disa prej karakteristikave të mësipërme, me siguri do t’i gjeni te personazhet shqiptarë të lindur në shenjën e Bricjapit.

Dhurata Dora, 24 dhjetor

Dhurata Dora feston ditëlindjen – Lajmi.net

Albi Nako, 24 dhjetor

Albi Nako feston ditëlindjen, por ja çfarë i prish lumturinë

Ingrit Gjoni, 24 dhjetor

Ingrid Gjoni: Ja bashkëpunimi me të cilin kam bërë më shumë para - Gazeta Mapo

Riselda Sejdija, 31 dhjetor

Riselda Sejdija do të mbajë dasmën më luksoze në kryeqytet - Tirana Today

Xhemi Shehu, 4 janar

Xhemi Shehu feston ditëlindjen, sa vjeç ka mbushur - Shqiptarja.com

Sara Hoxha, 18 janar

VIDEO/ Sara Hoxha feston 23 vjetorin dhe fryn qiri - Syri Kosova | Lajmi i fundit

Alketa Vejsiu, 19 janar

Pasi tregoi se kishte kaluar koronavirusin, Alketa Vejsiu ndan eksperiencën me ndjekësit - Gazeta Mapo

Ilda Bejleri, 19 janar

What happened? Ilda Bejleri makes an unexpected reaction to the two moderators of 'Top Channel': They invite Lulzim who is looking for a woman when he has to ... - Gossip