“TË KAPËN Ë, Ç’THOTË PARABURGIMI”/ Fansat e Fjolla Morinës shpërthejnë në kritika (FOTO) – AlpeGossip
“TË KAPËN Ë, Ç’THOTË PARABURGIMI”/ Fansat e Fjolla Morinës shpërthejnë në kritika (FOTO)

“TË KAPËN Ë, Ç’THOTË PARABURGIMI”/ Fansat e Fjolla Morinës shpërthejnë në kritika (FOTO)

Ditën e djeshme këngëtarja e njohur Fjolla Morina u arrestua nga policia në pikën kufitare të Morinës. Ajo u kap me armë zjarri, teksa po tentonte të futej në Shqipëri së bashku me dy persona të tjerë.

Pas lajmit që bëri bujë në media, fansat në Instagram kanë shpërthyer me komente ku shkruajnë: “Ishalla po t’i japin do vite te mira aty brenda e s’po korruptohen me lek. Këtu zë vend ajo shprehja “qysh e lypsh e gjetsh”. Sikur të kishin me u kap krejt tipat si puna jote do kishit shpetu shumë njerëz të tjerë që janë normal”.

“Nuk kalohet në Shqipëri me pistoletë”, i shkruan një tjetër. “Të kapën ë”, “Ç’thotë paraburgimi”, vazhdojnë komentet.

Ka dhe nga ata të cilët kërkojnë që këngëtarja të lirohet pasi është e pafajshme dhe nuk e ka përdorur armën që ka pasur me vete:

“I lumtë që kishte pistoletë, nuk ka vrarë. Policia të kapi ato që mbajnë pistoletë dhe bëjnë vrasje. Kjo është gocë bobe i lumtë veç krime nuk ka bërë”, shkruan një komentues.

Pas arrestimit dhe shoqërimit në ambientet e paraburgimit, këngëtarja pati një përkeqësim të gjendjes shëndetësore. Fjolla u transportuarme urgjencë në spitalin e Kukësit për të marrë ndihmën e nevojshme mjekësore.