TË LODHUR NGA QIRAJA DHE FATURAT E…/ Burrë e grua ndërtojnë shtëpinë ekologjike (FOTO) – AlpeGossip
TË LODHUR NGA QIRAJA DHE FATURAT E…/ Burrë e grua ndërtojnë shtëpinë ekologjike (FOTO)

TË LODHUR NGA QIRAJA DHE FATURAT E…/ Burrë e grua ndërtojnë shtëpinë ekologjike (FOTO)

Çifti britanik kanë arritur ta ndërtojnë shtëpinë e tyre ekologjike në Australi, dhe atë për vetëm 9 muaj duke shpenzuar 32 mijë paund.

Jan dhe Kevin, që janë nga Littlehampton, Angli, kishin vendosur të jetojnë në Queensland të Australisë në vitin 2007 së bashku me tre fëmijët e tyre Laura, Sarah dhe Callum.

Në janar të vitit të kaluar ata vendosën ta ndërtojnë shtëpinë e tyre në natyrë, pasi fëmijët e tyre u larguan për të jetuar vetëm dhe kështu iu duk ide e mirë ta ndërtojnë një shtëpi të vogël.

Dyshja që nuk kishin përvojë në ndërtimtari kaluan 9 muaj në këtë projekt, duke punuar të gjitha pa ndihmën e askujt.