“TË MARRËSH NJË SHQIPTARE ËSHTË SI TË KËPUSËSH…”/ Aktori turk dedikim Almeda Abazit – AlpeGossip
“TË MARRËSH NJË SHQIPTARE ËSHTË SI TË KËPUSËSH…”/ Aktori turk dedikim Almeda Abazit

“TË MARRËSH NJË SHQIPTARE ËSHTË SI TË KËPUSËSH…”/ Aktori turk dedikim Almeda Abazit

Almeda Abazi dhe Tolgahan Sayisman kanë ardhur në Shqipëri dhe kanë qenë të ftuar në emisionin e Luana Vjollcës.
Në kuadër të një loje, Tolgahan duhet t’i bënte partneres së tij një dedikim ku e nisi me disa fjalë shqip.

'Të marrësh një shqiptare është si të

“Zemër! Shpirti im. Zemra ime.”, tha ai duke shtuar më pas në gjuhën turke: “Ne atje (në Turqi) kemi një shprehje: “Të marrësh një vajzë nga Shqipëria është si të këpusësh një trëndafil nga parajsa!”.