TË PASMET MBI TAVOLINË/ Bukuroshet braziliane rikrijojnë “Darkën e fundit” (FOTO) – AlpeGossip
TË PASMET MBI TAVOLINË/ Bukuroshet braziliane rikrijojnë “Darkën e fundit” (FOTO)

TË PASMET MBI TAVOLINË/ Bukuroshet braziliane rikrijojnë “Darkën e fundit” (FOTO)

 8 konkurrentet e spektaklit më të famshëm të vitit në Brazil kanë portretizuar Krishtin dhe Dishepujt e tij një natë përpara kryqëzimit, në një skenë që ka fyer shumë vetë në vendin rreptësisht katolik.

Krerët fetarë e kanë cilësuar kopjen e kryeveprës së Da Vinçit shumë të papërshtatshëm, ndërkohë që edhe komision i intolerancës fetare në Brazil është përfshirë në këtë debat, ndërsa zemërimi lidhur me foton në fjalë rritet.