TË THJESHTA DHE PRAKTIKE/ 5 këshillat e modës për t’u dukur më të rinj në moshë – AlpeGossip
TË THJESHTA DHE PRAKTIKE/ 5 këshillat e modës për t’u dukur më të rinj në moshë

TË THJESHTA DHE PRAKTIKE/ 5 këshillat e modës për t’u dukur më të rinj në moshë

Kur shihni garderobën tuaj ndiheni sikur cdo veshje ju bën të rriteni në moshë?! Rosie McKay, stilistja e disa personazheve të njohur na ka dhënë disa këshilla se si mund ta rregullojmë këtë “problem”

Zgjidhni ngjyrat me zgjuarsi: Sipas Rosiet është e rëndësishme që të keni pjesë të dollapit tuaj ngjyra neutrale si: Bezha, kafja, grija, e zeza etj të cilat nuk dalin asnjëherë nga moda dhe mund të kombinohem shumë thjeshtë.

Mundohuni të përdorni linja të thjeshta: Sa më minimalistë në prerjet e fustaneve apo të veshjeve të tjera. Në këtë mënyrë nuk do të gaboheni asnjëherë.

Përzgjidhni printet e duhura: këtë kohë mund të zgjidhni përdorimin e pikave, leopardit, gjarprt dhe vijave. Mos harroni detajin e një këpuce dhe cante të bukur.

“Zhytuni në mëndafsh”: Nuk duhet të mungojë asnjëherë në dollap, mëndafshi! Një fustan I thjeshtë mendafshi si në vitet 90 do t’ju bëjë të dukeni të mrekullueshme.

Tentoni të provoni pantallonat e lëkurës: Stilistja rekomandon që dhe nqs nuk I kishit menduar më parë, pantallonat e lëkurës do t’ju bëni të ndiheni më “cool”.