Të veshurit më bukur në Festivalin e Venecias/ Shihni ngjyrat që pushtuan tapetin e kuq (FOTO) - AlpeGossip
Të veshurit më bukur në Festivalin e Venecias/ Shihni ngjyrat që pushtuan tapetin e kuq (FOTO)

Të veshurit më bukur në Festivalin e Venecias/ Shihni ngjyrat që pushtuan tapetin e kuq (FOTO)

Festivali i Filmit në Venecia ngriti dje siparin e edicionit të tij të 75-të, teksa yjet parakaluan në tapetin e  kuq. Ky është një ndër evenimentet më të rëndësishme të filmit, i cili shkon krah për krah me ato të Berlinit e të Kanës.

Parakalimi në tapetin e kuq të figurave më të njohura të botës së artit është një ndër momentet më kulminante të këtij evenimenti.

Aktorët dhe modelet më të njohura, pas një pushimi të gjatë veror janë rikthyer tashmë në tapetin e kuq të edicionit të 75-të të Festivalit të Filmit të Venecias.

Yjet e këtij edicioni kanë përzgjedhur veshjet më të bukura dhe ‘trendy’ të momentit. Fustane ceremoniale me ngjyrat, modelet dhe stilet më të fundit nga stilistët më të famshëm në të gjithë botën.

Personazhet e veshur më bukur në tapetin e kuq në festivalin e Filmit të Venecias mund t’i shihni më poshtë: