TRENDI I 2019/ “Chanel” heq dorë nga fustanet dhe prezanton “kostumet e martesës” (FOTO) – AlpeGossip
TRENDI I 2019/ “Chanel” heq dorë nga fustanet dhe  prezanton “kostumet e martesës” (FOTO)

TRENDI I 2019/ “Chanel” heq dorë nga fustanet dhe prezanton “kostumet e martesës” (FOTO)

Ditën e djeshme në “Grand Palas” në Paris, Karl Lagerfeld prezantoi koleksionine ri për sezonin e e pranverës  2019.

Stilisti njohur zjodhi një ambjentet mahnitëse me gjelbërim dhe pishinë. Duke na kujtuar  vilat  në Monte Karlo ose në jug të Francës.

Karl ishte frymëzuar nag vitet 80 duke na paraqitur kostume klasike dhe elegante. Mesa duket në 2019 do heqim dorë nga fustanet për të zgjedhru stiline  ri të kostumëve të Karl-it.