“TROKITA SHUMË DYER”/ Alketa Vejsiu zbulon si e realizoi ëndrrën e saj të madhe të Sanremos: Njeriu që dashuroj më mësoi se… – AlpeGossip
“TROKITA SHUMË DYER”/ Alketa Vejsiu zbulon si e realizoi ëndrrën e saj të madhe të Sanremos: Njeriu që dashuroj më mësoi se…

“TROKITA SHUMË DYER”/ Alketa Vejsiu zbulon si e realizoi ëndrrën e saj të madhe të Sanremos: Njeriu që dashuroj më mësoi se…

Moderatoren Alketa Vejsiu shumë shpejt do e shohim të prezantojë në skenën e Sanremos, një ëndërr e bërë realitet kjo.

“Po qaj me Lot Gezimi! Eshte dita me e lumtur e karrieres sime! Faleminderit Shqiperia. Faleminderit Italia. Çfarë nderi. Nuk mund ta besoj”, shkruante Alketa dje duke dhënë lajmin e bukur. Alketa do ta prezantojë Sanremon bashkë me figura të njohura italiane në krah të prezantuesit Amadeus.

Ditën e sotme, moderatorja ka treguar se për të realizuar ëndrrën e saj ka trokitur në shumë dyer. Alketa thekson se bashkëshorti e ka nxitur të ndjekë ëndrrat duke i thënë “Mos u dorëzo, do t’ja dalësh”.

“E shkrova kete monolog duke pare nje yll ne qiell ca kohe me pare! Cdo fjale eshte e vertete dhe e ndjere, mbi te gjitha e jetuar! Ne keto 3 vite kam trokitur ne shume dyer ne Itali, nuk ka qene e thjeshte! Sekreti eshte qe kam pasur nxitjen dhe mbeshtetjen e njeriut qe dashuroj i cili me ka mesuar se kur e do nje grua fort duhet ta mbeshtesesh ne endrrat e saj! “Mos U Dorezo, ti do t’ja dalesh”… Dashuria, forca dhe frymezimi im. Per kete jam nje vajze me fat. Do t’ju flas gjate njehere tjeter per kete. Dashuria Fiton Gjithmone!

Ndersa une beja plane te tjera, Zoti bente te tjera plane per mua! Erdhi ftesa e Amadeus! Supriza me e madhe!”, shkruan Alketa.