“TRUKU MAGJIK” I NDRYSHIMIT/ Këto janë modelet më “trendy” të balukeve për këtë vit (FOTO) – AlpeGossip
“TRUKU MAGJIK” I NDRYSHIMIT/ Këto janë modelet më “trendy” të balukeve për këtë vit (FOTO)

“TRUKU MAGJIK” I NDRYSHIMIT/ Këto janë modelet më “trendy” të balukeve për këtë vit (FOTO)

Shumica prej femrave e kanë më të lehtë të ndërpresin marrëdhëniet me njerëz të ndryshëm, sesa të presin flokët!

Eh, kanë të drejtë! Flokët e gjata janë të vetmet që kurrë nuk kanë dalë nga moda! Duken bukur tek çdo njeri në tokë!

Por shpeshherë përfundojmë duke u lodhur me pamjen tonë, sidomos kur kemi kohë të gjatë pa bërë ndryshime në look!

Një “truk magjik” është të presim baluke!

Rra ta ta! As nuk kemi nevojë të humbasim gjatësinë e flokëve që aq shumë i duam, as asgjë!

Baluket janë e vetmja mënyrë efektive që bëjnë që pamja e një personi të ndryshojë rrënjësisht! Moderatorja shqiptare Dojna Mema duket se e ka kapur trendin në kohë!

Trendi në fjalë është më i përhapur se kurrë! Modelet e mëposhtme janë frymëzuese!

1. Baluket efekt perde

View this post on Instagram

💘

A post shared by camila (@camila_cabello) on

Provoni këtë stil nëse dëshironi të dukeni e thjeshtë dhe e përsosur.

2. Të prera me thikë

Ky stil është i hijshëm dhe perfekt për këdo me flokë të drejtë!

3. Korniza për portretin

Model ideal për ato që duan të rrisin baluket!

4. Baluket kaçurrelëse

Pa marrë parasysh modelin tuaj të kaçurrelave, një shkurtim i tyre mund të ndryshojë pamjen tuaj!

5. Të dendura me ndarje në mes

6. Baluke të gjata anësore

Fantastike!

7. Të shkallëzuara

Baluket tregojnë veçanërisht elegancë kur ndahen pak në mes.