U konsiderua e shpifur/ Nëna që i hoqi ushqyerjen me gji 9-vjeçares: Do më mungojë…(FOTO) – AlpeGossip
U konsiderua e shpifur/ Nëna që i hoqi ushqyerjen me gji 9-vjeçares: Do më mungojë…(FOTO)

U konsiderua e shpifur/ Nëna që i hoqi ushqyerjen me gji 9-vjeçares: Do më mungojë…(FOTO)

Një grua ka zbuluar se do ti mungojë ushqyerja me gji për vajzën e saj 9 vjeçare.

Sharon Spink insistoi ti jepte gji vajzës së saj Charlotte deri në fillim të këtij viti për të forcuar lidhjen mes tyre.

Ndonëse u konsiderua e shpifur dhe anormale për këtë gjë, Sharon tha se është e lumtur që ka bërë këtë gjë për gati një dekadë. Para dy muajsh, vajza mori vendimin që të heqë dorë nga ushqyerja me gjirin e nënës. Për këtë arsye, Sharon tha se do i mungojë ta mbajë sërish të bijën si një foshnje të porsalindur.

Edhe pse procedura ka zgjatur më shumë se me fëmijët e tjerë, Charlotte është shumë e shëndetshme falë benefiteve që ka marrë nga qumështi.

Pavarësisht se u përball me kritika, Sharon tha se dëshiron të prishë stigmën që fëmijët e rritur nuk duhet të ushqehen me gji, duke besuar se ka shumë nëna që e bëjnë këtë veprim.