U përfol se janë ndarë/ Aktori i famshëm turk tregon si qëndron e vërteta për martesën (FOTO) – AlpeGossip
U përfol se janë ndarë/ Aktori i famshëm turk tregon si qëndron e vërteta për martesën (FOTO)

U përfol se janë ndarë/ Aktori i famshëm turk tregon si qëndron e vërteta për martesën (FOTO)

Në mediat turke ka disa kohë që po qarkullon lajmi se çifti i njohur i aktorëve Halit Ergenc dhe Berguzar Korel janë ndarë.

Të gjitha mosmarrëveshjet mes çiftit të famshëm janë bërë shkak për këto lajme të cilat jo rrallëherë kanë bërë bujë.

Halit dhe Beguzar janë njohur teksa xhironin telenovelën “1001 netë, ku të dy kishin rolet kryesore, përkatësisht Onur dhe Shehrazade. E që prej asaj kohe, ata janë të pandashëm nga njëri-tjetri.

Lidhur me lajmet rreth ndarjes së tyre ka reaguar vetë aktori, i cili kur është pyetur për martesën ka thënë se është lodhur me thashethemet që bëhen rreth tyre.

“Janë thashetheme të shëmtuara. Ne kemi një fëmijë dhe këto që thoni na kanë mërzitur shumë”, është shprehur Halit Ergenc.