Ujë dhe pluhur magjik, 2 përbërës që në vetëm 2 javë eliminojnë 7 kilogramë – AlpeGossip
Ujë dhe pluhur magjik, 2 përbërës që në vetëm 2 javë eliminojnë 7 kilogramë

Ujë dhe pluhur magjik, 2 përbërës që në vetëm 2 javë eliminojnë 7 kilogramë

Humbja e peshës është një proces jashtëzakonisht i vështirë. Kërkon dëshirë, vullnet dhe mbi të gjitha një dietë të balancuar.

Nëse dëshironi të humbni disa kilogramë duhet të kërkoni për zgjidhje të cilat nuk ju shkatojnë probleme më pas. Ka një përzierje që mund ta përgatisni në shtëpi në mënyrën më të thjeshtë të mundshme. Ju duhen vetëm dy përbërës për të përgatitur këtë pije magjike:

Përbërësit:

  • 250 ml ujë
  • 1 majë luge çaji kanellë pluhur

Përgatitja:

  • Në një tenxhere të vogël shtoni ujin dhe pluhurin e kanellës. Vendosini të ziejnë për rreth 5 minuta.
  • Largojeni më pas enën nga të nxehtët dhe lëreni të ftohet për 10 minuta.
  • Konsumojeni këtë pije çdo mëngjes me stomakun bosh (për të paktën 15 ditë).