VESHJET E GUXIMSHME/ Çfarë veshën yjet në Met Gala 2021 (FOTOT) – AlpeGossip
VESHJET E GUXIMSHME/ Çfarë veshën yjet në Met Gala 2021 (FOTOT)

VESHJET E GUXIMSHME/ Çfarë veshën yjet në Met Gala 2021 (FOTOT)

“Në Amerikë: Një leksik i modës” ishte tema që mblodhi të famshmit në tapetin e kuq të Met Gala 2021. Dizajnerët bashkëkohorë do të përqendrohen te ndikimi i brezave të mëparshëm.

“Ne me shumë vetëdije donim që kjo të ishte një festë e komunitetit amerikan të modës, i cili vuajti aq shumë gjatë pandemisë,” tha për Nee York Times Andrew Bolton, kurator në Institutin e Kostumeve të Muzeut Metropolitan të Artit. “Unë mendoj se moda amerikane po kalon një rilindje, me stilistë të rinj amerikanë në mesin e diskutimeve rreth diversitetit, përfshirjes, qëndrueshmërisë dhe krijimtarisë së ndërgjegjshme. Më duket tepër emocionuese.”

Ja disa nga veshjet e këtij viti:

Rihanna

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021

VESHJA: BALENCIAGA

Rihanna dhe ASAP Rocky

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021

Jennifer Lopez

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021

VESHJA: RALPH LAUREN

Shawn Mendes dhe Camilla Cabello

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021

VESHJA: MICHAEL KORS

Kim Kardashian

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021

BALENCIAGA

Kendall Jenner

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021

VESHJA: GIVENCHY

Gigi Hadid

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021

VESHJA: PRADA

Olivia Rodrigo

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021

VESHJA: SAINT LAURENT

Lily Aldridge

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021

VESHJA: RALPH LAUREN

Amandla Stenberg

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021

VESHJA: THOM BROWNE

Paloma Elsesser

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021

VESHJA: ZAC POSEN

Normani

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021

VESHJA: VALENTINO HAUTE COUTURE

Carey Mulligan

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021

VESHJA: VALENTINO HAUTE COUTURE

Natalia Bryant

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021

VESHJA: CONNER IVERS

Lil Nas X

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021

VESHJA: ATELIER VERSACE

Billie Eilish

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021

VESHJA: OSCAR DE LA RENTA

Emily Ratajkowski dhe Vera Wang

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021

VESHJET: VERA WANG HAUTE

Lily-Rose Depp

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021

VESHJA: CHANEL

Simone Biles

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021

VESHJA: AREA

Sharon Stone

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021

VESHJA: THOM BROWNE

Rosalía

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021

VESHJA: RICK OWENS

Winnie Harlow

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021

VESHJA: IRIS VAN HERPEN

Kate Hudson

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021

VESHJA: MICHAEL KORS

Cara Delevingne

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021

VESHJA: DIOR

Lili Reinhart

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021

VESHJA: CHRISTIAN SIRIANO

Tommy Hilfiger dhe Dee Hilfiger

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021

VESHJET: TOMMY HILFIGER

Kristen Stewart

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021

VESHJA: CHANEL HAUTE COUTURE

Zoë Kravitz

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021

VESHJA: SAINT LAURENT

Lupita Nyong’o

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021

VESHJA: ATELIER VERSACE

Rita Ora

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021

VESHJA: PRADA

Hailey Bieber

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021

VESHJA: SAINT LAURENT

Justin Bieber

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021

VESHJA: DREW HOUSE

Emily Blunt

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021

VESHJA: MIU MIU

Ciara

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021

VESHJA: DUNDAS

Lorde

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021

VESHJA: BODE

Megan Fox

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021

VESHJA: DUNDAS

Kris Jenner

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021

VESHJA: TOM FORD

Maluma

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021

VESHJA: VERSACE

Donatella Versace

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021

VESHJA: ATELIER VERSACE

Irina Shayk

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021

VESHJA: MOSCHINO

Karlie Kloss

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021

VESHJA: CAROLINA HERRERA

Megan Thee Stallion

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021

VESHJA: COACH

Kaia Gerber

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021

VESHJA: OSCAR DE LA RENTA

Iman

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021

VESHJA: HARRIS REED

Madison Beer

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021