Zbulohet shoqëruesja e parë e nuses në dasmën mbretërore (FOTO) – AlpeGossip
Zbulohet shoqëruesja e parë e nuses në dasmën mbretërore (FOTO)

Zbulohet shoqëruesja e parë e nuses në dasmën mbretërore (FOTO)

Princesha Charlotte ka vetëm pak ditë që është bërë 3 vjece dhe është pro dasmave. Ajo shkëlqeu në dasmën e tezes së saj Pippa Middleton majin e kaluar dhe pritet që këtë vit të jetë po aq mirë në ceremoninë e princ Harry dhe Meghan Markle.

Dasma e tyre do të mbahet me 19 maj në kështjellën Ëindsor, ndërsa mediat britanike kanë zbuluar se Charlotte do jetë shoqëruesja e parë e nuses.

Ndërkohë pallati mbretëror ka zbuluar karrocën që ka zgjedhur cifti për të bërë shëtitjen rreth kështjellës. Është një prej pesë “Ascot Landaus” që gjenden në stallën mbretërore. Karrocat janë përdorur për ngjarje zyrtare si Kurorëzimet, Dasmat apo Vizitat Shtetërore.