Veshjet më të mira në Oscar 2018! Femrat që shkëlqyen në të artë (Foto) – AlpeGossip
Veshjet më të mira në Oscar 2018! Femrat që shkëlqyen në të artë (Foto)

Veshjet më të mira në Oscar 2018! Femrat që shkëlqyen në të artë (Foto)

Ato janë vajzat e arta të Hollivudit. Dhe kanë pasur një shkëlqim në qilimin e kuq, në edicionin e 90-të të Akademisë së Çmimeve Oscar mbrëmë, shkruan Daily Mail.

Një nga yjet më të përfolura për dukje ishte edhe Jennifer Lawrence, e cila u u fut në pistën jashtë Teatrit Dolby në një fustan mahnitës Dior të praruar, duke nisur një prirje të veshjes metalike verbuese, përcjellë Indeksonline.

Të tjerë yjet e filmave, Sandra Bullock, Lupita Nyong’o dhe Gal Gadot, gjithashtu mbërritën në veshjet e arit dhe argjendit, duke u siguruar që ata të qëndronin në shfaqjen e çmimeve të këtij viti.