VESHJET TRADICIONALE SHQIPTARE “PUSHTOJNË” EUROVIZION/ Faqja zyrtare publikon FOTOT e veçanta të Anxhela Peristerit – AlpeGossip
VESHJET TRADICIONALE SHQIPTARE “PUSHTOJNË” EUROVIZION/ Faqja zyrtare publikon FOTOT e veçanta të Anxhela Peristerit

VESHJET TRADICIONALE SHQIPTARE “PUSHTOJNË” EUROVIZION/ Faqja zyrtare publikon FOTOT e veçanta të Anxhela Peristerit

Me veshjen krenare tradicionale shqiptare, faqja zyrtare e Eurovisionit në Instagram poston foton e Anxhela Peristerit.

Anxhela Persiteri është fituesja e Festivalit të 59-të të Këngës dhe do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovision këtë vit.

Mes ngjyrave të bukura të veshjeve tradicionale shqiptare Peristeri përmes atij postimi ka përshëndetur edhe të gjithë shqiptarët në botë.

Shikoni këto fotot mahnitëse të Anxhela Peristerit. Ajo përshëndet të gjithë shqiptarët në botë”, shkruan faqja e Eurovizionit.

Fotot