Video/ Çudirat që ndodhin në dasmat shqiptare: Nusja largohet me të… – AlpeGossip
Video/ Çudirat që ndodhin në dasmat shqiptare: Nusja largohet me të…

Video/ Çudirat që ndodhin në dasmat shqiptare: Nusja largohet me të…

Organizatori i dasmave Elton Mehaj ishte sot i ftuar në emisionin “Xing me Ermalin”.

Ndërkohë që flisnin për dasmat, Mehaj dhe drejtuesi i emisionit Ermal Mamaqi treguan ngjarje të vërteta, të cilat i kanë parë ndërkohë që kanë qenë të pranishëm nëpër dasma, apo evente të ndryshme.

Por, një nga ato që iu kishte bërë më shumë çudi të dyve ishte momenti kur i kishin mbuluar, që të mos e shihnin dasmën pasi në të kishte vetëm të ftuara gra dhe vajza, sepse nusja ishte myslimane.

Një tjetër ngjarje që tregoi Mehaj ishte si nëpër filma, pasi nusja është larguar me të dashurin para se të futej në sallën e damës duke i lënë të gjithë të prisnin./tvklan.al