VIDEO SHOKUESE/ Çfarë fshihet në perimet që konsumojmë çdo ditë – AlpeGossip
VIDEO SHOKUESE/ Çfarë fshihet në perimet që konsumojmë çdo ditë

VIDEO SHOKUESE/ Çfarë fshihet në perimet që konsumojmë çdo ditë

Një nga sfidat më të mëdha të kohërave që po jetojmë është ushqimi. Nëse dikur kishte pak mundësi zgjedhjeje, sot ka shumë, por pak prej tyre janë të sigurta.

Deri më sot kur kemi menduar për ushqim të shëndetshëm mendja na ka shkuar menjëherë tek perimet dhe frutat, por herën tjetër kur të hani sallatë, mendohuni mirë.

Këto janë fjalët e një studenti të mjekësisë, i cili ka publikuar një video në të cilën duken insektet që qndrojnë në perime.

Sipas këtij studenti kur konsumoni perime, ju bashkë me to ushqeheni edhe me merimanga, larva, mushkonja, apo edhe insekte të ngordhura të mykura.

Sigurisht që është e pashmangshme që perimet të ekzistojnë pa organizma, por studenti thekson se është shumë e rëndësishme që ato të lahen para se të konsumohen.