VITI QË “NUK” NDALOI SUKSESET/ 2020-ta VIP-ave që përjetuan emocione të thella në karrierë (FOTOT) – AlpeGossip
VITI QË “NUK” NDALOI SUKSESET/ 2020-ta VIP-ave që përjetuan emocione të thella në karrierë (FOTOT)

VITI QË “NUK” NDALOI SUKSESET/ 2020-ta VIP-ave që përjetuan emocione të thella në karrierë (FOTOT)

Një vit i vështirë por edhe i mbushur me suksese për disa VIP-a të showbizzit shqiptar. Suksese që edhe vetë ata nuk i mendonin dhe nuk i prisnin.

Sukseset e tyre mbeten gjithnjë  në kujtesën tonë dhe ndonjëherë kthehen në motivim për të ardhmen.

Por çfarë ndodhi në 2020 që showbizzi shqiptar “përjetoi” këto suksese që dhe në ëndrra sdo i magjinonim?

Alpegossip.al ju sjell sukseset që u përfolën për një kohë shumë të gjatë në media.

6 shkurt 2020 alketa Vejsiut ju realizua ëndrra më e madhe prezantoi Sanremon krah moderatorit të njohur italian, Amadeus.

Kjo ka qenë një ëndërr për mua, e rritur në një vend të vogël si Shqipëria.Gratë kanë fituar në këtë festival, keni bërë një punë të mrekullueshme, faleminderit për këtë mundësi dhe unë modestisht si qytetare e botës them që Italia më ka pritur dhe është vendi me popullin më të bukur në botë.Jemi 12 vite më të rinj se ju, ku në dhjetor mbajtëm një event shumë të mrekullueshm”, është shprehur Alketa

Alketa Vejsiu, 25 mijë euro për një natë në Sanremo - Tv Klan

Luana Vjollca fitoi çmimin “Best Albanian Act Artist” në “Golden Panther Music Awards 2020”. “Përshëndetje Golden Panther Awards”, përshëndes të gjithë njerëzit kudo në botë. I uroj shëndet dhe lumturi. Së bashku mund ta kalojmë këtë situatë. Dua t?ju falenderoj për nominimin dhe çmimin, jam shumë e lumtur që përfaqësoj një vend të vogël, por kaq të dashur e të bukur siç është Shqipëria”, u shpreh moderatorja.

Loredana gjithashtu ka fituar një çmim të rënësishëm “Youtube Top Artist 2020”.

Dua Lipa u nomi në dy kategori të ndryshme të shfaqjes muzikore amerikane “AMA”, “Artistja femër e preferuar” dhe “Kënga e preferuar”.

Sukseset e Dua Lipës s'kanë të ndalur, ylli me famë botërore vjen me një plan për të dominuar botën - Gazeta Mapo

Marin Vjollca u “emërua” ambasadore e brandit të njohur në Itali “Elisabetta Franchi”, në Shqipëri dhe Kosovë.

Marina Vjollca bëhet ambasadore e markës së njohur italiane - Abc News

Tayna gjithashtu ka korrus suksese me këngët, ku në këtë vit që lam pas ajo ishte e vetmja këngëtare në “Top Awards” me tre këngë dhe në 5-çen e parë.