Vrau vajzën 10 vjeçare/ Familja kërkon që vrasësi të qendroj në burg (FOTO) – AlpeGossip
Vrau vajzën 10 vjeçare/ Familja kërkon që vrasësi të qendroj në burg (FOTO)

Vrau vajzën 10 vjeçare/ Familja kërkon që vrasësi të qendroj në burg (FOTO)

Familja e një nxënëseje të vrarë ka nisur një fushatë për ta mbajtur vrasësin e saj në burg, pasi frikësohen se së shpejti ai do të lirohet nga burgu.

Lauren Pilkington-Smith, 10 vjeç, u qëllua për vdekje me armë kriket nga Keiron Smith, 17 vjeçar dhe u gjet më vonë në pyll pranë shtëpisë së saj në Leigh, Lancashire, në korrik të vitit 2005

Për 13 vitet e fundit, familja e saj zemërthyese pretendon se kanë luftuar për të kuptuar motivin pas vrasjes së pakuptimtë dhe brutale të Laurenit.

Por, për të shtuar zemërimin e tyre, Smith, i cili u burgos me minimum 15 vjet, mund të lirohet me kusht në vitin 2020 dhe familja tani ka nisur një peticion për ta mbajtur vrasësin prapa grilave.

Smith vrau Lauren pasi çifti po rrinte prapa në pyllin e izoluar.

Ai më pas e fshehu trupin e saj në gjethet dhe dheun e pyllit. Trupin e mbesës e gjeti gjyshi i saj.