WOW, nuk pritej! Era Istrefi rrezikon të performojë në BOTËROR, për arsyen që na mërzit të gjithëve! (FOTO) – AlpeGossip
WOW, nuk pritej! Era Istrefi rrezikon të performojë në BOTËROR, për arsyen që na mërzit të gjithëve! (FOTO)

WOW, nuk pritej! Era Istrefi rrezikon të performojë në BOTËROR, për arsyen që na mërzit të gjithëve! (FOTO)

Paç fat Era!

Era Istrefi është një ndër këngëtaret më të njohura shqiptare e cila mori shumë famë ndërkombëtarisht me këngën e saj “BONBON” e tashmë po e dëgjon e gjithë bota, pasi së bashku me Will Smith dhe Nicky Jam këndojnë këngën “Live it up”.

Të gjithëve na pëlqeu ky lajm dhe u ndjemë më krenar se kurrë, por mesa duket gjërat s’po shkojnë mirë, pasi Era ka hasur pengesën e parë.

Këngëtarja shqiptare rrezikon të humbas performancën në hapjen e Botërorit, për shkak të vizës në Rusi. Vitin e kaluar, Era Istrefi ishte ndër artistet ndërkombëtare të ftuara në një prej organizimeve më të mëdha të muzikës në kontinent, festivali Europa Plus. Por, fatkeqësisht, nuk mundi të ngjitej në skenën e Moskës krah artistëve të tjera si Dua Lipa, Bebe Rexha, apo Arilena Ara, për shkak se nuk siguroi dot vizën.

Në pikëpyetje mbetet edhe performanca në Botëror. Lajmin e konfirmoi edhe mamaja e këngëtares shqiptare, e cila deklaroi se vajza e saj duhet të kthehet në Shqipëri për tu marrë me vizën ruse.

“Tani duhet të merremi me vizën e Rusisë. Erës i duhet të kthehet në Shqipëri dhe në Kosovë për t’u marrë me to”, u shpreh mamaja e këngëtares.