XHAKETA DHE JUMSUIT/ Shihni trendin më “të çmendur” të veshjeve të nusëris (FOTO) – AlpeGossip
XHAKETA DHE JUMSUIT/ Shihni trendin më “të çmendur” të veshjeve të nusëris (FOTO)

XHAKETA DHE JUMSUIT/ Shihni trendin më “të çmendur” të veshjeve të nusëris (FOTO)

“Java e modës për fustanet e nusërisë” dhe mund të themi se  ky sezon është ëndërrues me një prekje të çuditshëm te dizanjet.

Në javën e modës u prezantuan modelet e reja për ditën më të rëndësishme të martesës .

Dihet që fustani duhet të jetë në ngjyrën e bardhë por për sezonin e ri të 2019 prezent do të jenë edhe nuancat bezhë,rozë e lehtë.

Duke dalë jashtë tradicionales një hyrje e re ishin modelet jumsuits dhe xhaketat me pantallona duke thyer kështu imazhin e fustanit.

Ato që ranë më shumë në sy ishin copat të qëndisura me lule dhe prerje simetrike, gjithashtu ndër më të adhuruarat ishin edhe fustanet klasike,të ngushta pas trupit dhe pa asnjë dizanjë.

Vera Wang

Viktor & Rolf
 
Naeem Khan
Elie Saab
 
Lela Rose
Tadashi Shoji
Monique Lhuillier
Gala by Galia Lahav
Francesca Miranda
Danielle Frankel

/AlpeNews.al