XHAKETA DHE PALLTO/ “Miu Miu” prezanton koleksionin e ri dhe ne u mahnitëm (FOTO) – AlpeGossip
XHAKETA DHE PALLTO/ “Miu Miu” prezanton koleksionin e ri dhe ne u mahnitëm (FOTO)

XHAKETA DHE PALLTO/ “Miu Miu” prezanton koleksionin e ri dhe ne u mahnitëm (FOTO)

Miu Miu është “brad-i” i Pradës e drejtuar nga stilistja Miuccia Bianchi Prada.  Bianchi ka prezntuar koleksionin e ri për sezonin e pranverës 2019.

Detaj që ra në sy janë pikërisht xhaketat edhe palltot dhe mesa duket edhe këtë vitë stili i tyre do jetë i ngjashëm me sezonin që e kaluar.

Disa preja xhaketave janë frymëzuar nga vitet 90 me mëng të fryra dhe lëkurë por nuk mund të lëmë pas as palltot e viteve 60.

Në trend do të jenë jo vetëm xhaktat me belë të shkurtër por edhe ato të cilat janë të gjata deri te pupla. Ngjyrat që “Miu miu” përzgjodhi janë nuancat e orfta dimërore si kafe,lejla portokalli.