Zbulohen pasione të tjera të Presidentit Putin – AlpeGossip
Zbulohen pasione të tjera të Presidentit Putin

Zbulohen pasione të tjera të Presidentit Putin

Zbulohet një tjetër pasion i presidentit rus Valdimir Putin.

Zëdhënësi i tij ka thënë për Interfax se Putin këtë fundjave kaloi një aventurë të re në Siberi.

Fotot e publikuara tregojnë kreun e Kremlinit të veshur si alpinist duke ngjitur malet dhe duke lundruar me varkë në lumë.

Në këto udhëtime Putin shoqërohet nga kreu i shërbimit sekret Alexander Bortnikov.