ZBULOHET TALENTI I RI I AMELISË/ Albani dhe Miriami e kanë të qartë të ardhmen e të bijës (FOTO) – AlpeGossip
ZBULOHET TALENTI I RI I AMELISË/ Albani dhe Miriami e kanë të qartë të ardhmen e të bijës (FOTO)

ZBULOHET TALENTI I RI I AMELISË/ Albani dhe Miriami e kanë të qartë të ardhmen e të bijës (FOTO)

Mami dhe babi janë dy këngëtarë shumë të njohur dhe të dashur, por duket se Ameli shumë shpejt do t’ua marrë të gjithë fansat.

Vajza e Miriam Canit dhe Alban Skënderaj po ndjek hapat e prindërve dhe kjo duket shumë qartë. Në një foto të postuar pak më parë nga Miriam, Ameli shfaqet e ulur para pianos dhe mesa duket ka filluar të krijojë që tani meloditë e para.

“Duke mësuar këngët për Krishtlindje” – shkruan këngëtarja në foton e të voglës.

Dhe jo vetëm kaq sepse Ameli ka vendosur të jetë një artiste e kompletuar që do të këndojë, kërcejë dhe shkruajë tekstet vetë.