18 VITE MË PAS/ Rikthehet “Gladiatori” por me disa ndryshime – AlpeGossip
18 VITE MË PAS/ Rikthehet “Gladiatori” por me disa ndryshime

18 VITE MË PAS/ Rikthehet “Gladiatori” por me disa ndryshime

“Gladiatori’, një nga produksionet më të famshme amerikane, do të rikthehet me një seri të dytë pas 18 vitesh.

Këtë herë personazh kryesor do të jetë Lusius, nipi i perandorit Komodus. Ky ndryshim vjen pasi në fund të filmit gjenerali legjendar Maksimus, i cili u luajt nga aktori i njohur Russell Crowe, ndërron jetë.

Filmi mori 12 nominime për çmime Oskar, duke fituar 5 të tilla, mes tyre edhe ai i aktorit më të mirë, për Russell Crowe dhe arkëtoi plot 457 milionë dollarë.