20 VJET MISS SHQIPËRIA/ Ja kush janë bukuroshet që mbajtën KURORËN që nga Aldona Elezi e deri te…(FOTO) – AlpeGossip
20 VJET MISS SHQIPËRIA/ Ja kush janë bukuroshet që mbajtën KURORËN që nga Aldona Elezi e deri te…(FOTO)

20 VJET MISS SHQIPËRIA/ Ja kush janë bukuroshet që mbajtën KURORËN që nga Aldona Elezi e deri te…(FOTO)

Është një nga eventet më të bukura të konkursit të bukurisë shqiptare.

Të gjitha bukuroshet e këtij edicioni kanë vizituar disa vende të Shqipërisë si: Vlorën, Elbasanin dhe Cërrikun. Duke qenë se mbushën 20 vite është menduar që të ftohen të gjitha fitueset e edicioneve të kaluara, edhe pse vetëm 12 prej tyre do mund të jenë të pranishme. Spektakli do të jetë i ndërtuar në formën e ‘talk show’ dhe sfilatës.

AlpeNews.al ju sjell të gjitha miss-et që na kanë përfaqësuan ndër vite:

Aldona Elezi (1998)

Gentiana Ramadani (2000)

Denisa Çela (2001)

Zaimina Vasjari (2002)

Eriona Ibro (2003)

 

Agnesa Vuthaj (2004)

Suada Sherifi(2005)

Silvi Skënderin (2006)

Irsa Demneri (2007)

Almeda Abazi (2008)

Ertemiona Mejdani (2009)

Nevina Shtylla (2010)

Kejdi Jashari ( 2011)

Kleoniki Delijorgji (2012)

Fiorenza Lekstakaj (2013)

Anisa Petrela (2014)

Sara Karaj (2015)

Kristina Skura (2016)

Alesia Çoku (2017)

Alba Bajrami (2018)

Përgatiti: AlpeNews.al