6 NGJYRAT QË JANË TREND/ Familja Mbretërore i veshi këto nuanca e para – AlpeGossip
6 NGJYRAT QË JANË TREND/ Familja Mbretërore i veshi këto nuanca e para

6 NGJYRAT QË JANË TREND/ Familja Mbretërore i veshi këto nuanca e para

Protokolli i veshjeve mbretërore është i padiskutueshëm dhe një nga rregullat kryesore, ndoshta më i rëndësishmi është të vishen ngjyra të ndritshme dhe veshje lehtësisht të dukshme në mesin e turmës.

“Unë duhet të spikatem që njerëzit të më besojnë.” tha dikur Elizabeth- a II duke zbuluar mendësinë e pallatit mbretëror.

Kështu, meqë është në qëllimet e tyre të mbajnë rroba sa më dominante, në këtë artikull do t’ju listojmë disa ngjyra që mbretërorët i veshën ndoshta shumë më parë se të ktheheshin në trend. Njësoj siç bëri mbretëresha aktuale me ngjyrat neon, përpara se këto të fundit të merrnin vulën Kardashian- Jenner.

Bezhë

Princeshë Diana ishte fanse numër një e kombinimit bezhë me bezhë. Ndonëse nuk është një ngjyrë fort e gjallërishme, nuancat e bezhës ju tregojnë të kamura dhe klas.

Neon

Elizabeth II ka provuar mundësisht çdo ngjyrë fosforeshente

E verdha

Ju kujtojmë se e verdha është një nga ngjyrat e vitit!

Blu pastel

Si thoni për pak magji Hirusheje?

Rozë

Për një dukje më të ëmbël, e dini se ç’duhet të vishni

Mente

Frymëzohuni nga Diana…