8 mënyra si mund ta përdorni buzëkuqin për grim (VIDEO) – AlpeGossip
8 mënyra si mund ta përdorni buzëkuqin për grim (VIDEO)

8 mënyra si mund ta përdorni buzëkuqin për grim (VIDEO)

Shumica prej nesh përdorim buzëkuqin thjesht duke e vendosur atë në buzë, duke mos ditur se ekzistojnë edhe disa detaje tjera që duhet t’i kushtoni vëmendje.

Kështu, nëse dëshironi që kur t’i lyeni buzët të mos u bëhen edhe dhëmbët, atëherë kjo video na mësoni trukun më të lehtë që mund ta imagjinoni dhe të mos keni më një problem të tillë, shkruan Indeksonline.

Gjithashtu mund të mësoni edhe se si të bëni kombinime të buzëkuqit, e po ashtu ta përdorni atë edhe për t’i mbuluar qeskat nën sy, apo edhe për t’i bëre mollëzat.

Ep.21: 8 easy lipstick hacks – Beauty Hacks

Lipstick, only for lips? Don't think so! 😉💄Music: Joakim Karud

Posted by Beauty Hacks on Samstag, 24. Februar 2018