A JENI GATI? Seriali ikonik “Friends” do të rikthehet në ekran – AlpeGossip
A JENI GATI? Seriali ikonik “Friends” do të rikthehet në ekran

A JENI GATI? Seriali ikonik “Friends” do të rikthehet në ekran

Të gjashtë anëtarët kryesorë të trupës së serialit ikonik “Friends” do të paraqesi një rikthim me një episodë dy orësh të veçantë për për të nderuar një nga regjisorët e shfaqjes.

Ky lajm ka tronditur fansat e serialit të cilët menduan se kjo ditë nuk do të vinte kurrë. Episodi special pritet të shfaqet në NBC muajin e ardhshëm.

Related image

Specialja dy-orëshe do të jetë një nderim për James Burrows, një regjisor legjendar komedie i cili drejtoi 15 episodet e Miqve gjatë ekzekutimit dhjetëvjeçar të shfaqjes nga 1994 deri në 2004.

Ai gjithashtu ka punuar në serialet dhe filmat si Cheers, Taxi, Frasier dhe Mike dhe Molly dhe së fundmi ka xhiruar episodin e tij të 1000-të në TV.

Image result for friends

Ju rikujtojmë se “Friends” u xhirua në Warner Bros. Studios në Burbank, California. Të dhjetë sezonet e serialit u renditën brenda dhjetës së parë të vlerësimeve të kritikëve ndërsa episoda e fundit e serialit u shikua nga rreth 52.5 milion shikues, duke e bërë atë finalen e pestë më të shikuar të serialit në historinë e televizionit dhe episodin më të shikuar televiziv të dekadës.

Image result for friends

“Friends” mori vlerësime gjatë gjithë kohës sa u shfaq duke u bërë kështu një nga shfaqjet më të njohura televizive të të gjitha kohërave. Seriali ishte nominuar për 62 Primetime Emmy Awards.