AKTORI TURK FESTON DITËN E LINDJES/ Merr uriminin më të ëmbël nga bashkëshortja: Sa mirë që u bëre shoku …(FOTO) – AlpeGossip
AKTORI TURK FESTON DITËN E LINDJES/ Merr uriminin më të ëmbël nga bashkëshortja: Sa mirë që u bëre shoku …(FOTO)

AKTORI TURK FESTON DITËN E LINDJES/ Merr uriminin më të ëmbël nga bashkëshortja: Sa mirë që u bëre shoku …(FOTO)

Aktori turk Engin Altan Duzyatan u bë mjaft i njohur për publikun shqiptar me rolin e tij si ‘Ertugrul’, duke mbërthyer përpara ekranit shikuesit e serialit.

Ditën e sotme, aktori ka festuar 39-vjetorin e lindjes dhe bashkëshortja i ka bërë ‘Ertugrulit’ në Instagram urimin më të ëmbël.

“Sa mirë që u bëre shoku im i jetës, që qesh, që në kraharorin tënd gjej paqe, mbështetësi im më i madh. I dashuri im gëzuar ditëlindjen. Këtë vit po e festojmë ditëlindjen tënde katër vetë. Shpresoj që Zoti tu japë të gjithëve shumë herë më shumë lumturi se nga lumturia që kemi ne.”- ka shkruar ajo në foton me aktorin.