ALESIA BAMI DEKLAROI SE PUNONTE PA KONTRATË/ Saimir Kodra i përgjigjet live në emision (FOTO) – AlpeGossip
ALESIA BAMI DEKLAROI SE PUNONTE PA KONTRATË/ Saimir Kodra i përgjigjet live në emision (FOTO)

ALESIA BAMI DEKLAROI SE PUNONTE PA KONTRATË/ Saimir Kodra i përgjigjet live në emision (FOTO)

Muajin e kaluar u përhap me shpejtësi lajmi se Alesia Bami nuk do jetë më pjesë e “Stop” dhe vetë balerina e konfirmoi këtë duke treguar edhe shkakun.

Në një postim në Instastory Alesia tregoi se e hoqën nga puna për shkak të intervistës që dha në Top Channel.

Balerina u ftua sërish në Top Channel ku deklaroi se tek “Stop” punonte pa kontratë dhe nuk ishte në dijeni të kushteve të punës.

Mbrëmjen e sotme moderatori i “Stop”, Saimir Kodra ka reaguar për herë të parë pas kësaj deklarate të Alesias.

Gjatë emisionit Saimir kodra ftoi vajzat që dinë të kërcejnë të paraqiten për të qenë pjesë e emisionit, bën të ditur Xing.al dhe deklaroi se balerinat punojnë me kontratë e siguracione të paguara./Xing.al