DO TË HABITENI/ Njihuni me modelen që konsiderohet peshkatarja më e bukur në botë (VIDEO) – AlpeGossip
DO TË HABITENI/ Njihuni me modelen që konsiderohet peshkatarja më e bukur në botë (VIDEO)

DO TË HABITENI/ Njihuni me modelen që konsiderohet peshkatarja më e bukur në botë (VIDEO)

Liu Pengpeng, një modele 26-vjeçar nga Changhua County, kohët e fundit u quajt “peshkatarja më e bukur e Tajvanit” pasi një përdorues i Facebook vizitoi një treg lokal dhe pa Pengpengin që shiste peshk.

Më pas ai ka ngarkuar një foto të Pengpeng dhe ka postuar atë në internet, transmeton lajmi.net.

Pengpeng u bë një njeri i famshëm brenda natës, dhe u mbulua edhe nga mediat lokale të lajmeve. Ajo u tha atyre se ajo po ndihmonte vetëm nënën e saj të shiste peshk për familjen e saj.

Mamaja e Pengpeng e përshkroi atë si një bijë besnike që përpiqet të ndihmojë me biznesin e familjes.

“Faleminderit për gjithë mbështetjen tuaj!” Ajo kohët e fundit ka shkruar në faqen e saj në Facebook dhe u tha ithtarëve të saj se ajo do të vazhdojë të punojë në treg.