NGA SURPRIZAT SUPER ROMANTIKE TEK SHERRET/ Fatma dhe Alfio rrëfejnë të pathënat e lidhjes së tyre – AlpeGossip
NGA SURPRIZAT SUPER ROMANTIKE TEK SHERRET/ Fatma dhe Alfio rrëfejnë të pathënat e lidhjes së tyre

NGA SURPRIZAT SUPER ROMANTIKE TEK SHERRET/ Fatma dhe Alfio rrëfejnë të pathënat e lidhjes së tyre

Ato janë një ndër çiftet më të përfolura dhe më të dashura për publikun shqiptar.

Po flasim për Alfion dhe Fatmën të cilët së fundmi për “Revistawho.com” kanë rrëfyer 14 histori që nuk i kemi dëgjuar kurrë më parë për ta.

Për shembull, e dinit që gjatë udhëtimit në Cappadocia, në një pikë turistike, Alfio është ulur në gjunjë dhe ka bërë sikur po i propozon Fatmës dhe qindra japonezë kanë nisur të bëjnë foto, derisa ai u ka thënë që po bën shaka?

Jo!

Po që Alfio ruan sot e kësaj dite letrën e paketimit të çajit të parë që ka pirë me Fatmën?

Edhe këtë nuk e dini!

Vërtet që disa rrëfime na surprizuan. Lexojini më poshtë gjithë të pathënat e lidhjes së tyre.

1.Grindemi çdo mbrëmje kur duhet të zgjedhim një film për shkak të titrave. Unë dëshiroj të jenë në anglisht, ndërsa Alfio italisht.

2.Gjatë udhëtimit në Cappadocia, në një pikë turistike, Alfio u ul në gjunjë sikur po më propozonte dhe qindra japonezë nisën të na bënin foto, derisa ju tha se ishte një shaka.

3.Për ditëlindjen time Alfio ka marrë lulen time të preferuar në një kuti qelqi me vete nga Shqipëria në Turqi, vetëm e vetëm që të ma dhuronte atje, pa e vënë re unë.

4.Alfio fle gjithmonë në çdo fluturim, madje dhe gërhet.

5.Takimi i parë i Alfios dhe mamit tim ka qenë kur unë isha e shtruar në spital.

6.Kemi humbur plot 3 orë në metronë e Parisit, derisa Alfio nisi të lexonte një hartë të qytetit.

7.Kemi punuar një vit për të njëjtin televizion dhe nuk jemi takuar kurrë.

8.Alfio ruan akoma letrën e paketimit të çajit të parë që kemi pirë bashkë.

9.Kurse Fatma ruan një trëndafil blu, të parin që i kam dhuruar dhe ajo ka bërë shoferen time për 6 muaj, pasi më kishin bllokuar patentën.

10.Kur ne debatojmë, i vetmi njeri që mund të na pajtojë është mamaja e Alfios.

11.Nuk dëgjojmë dhe nuk preferojmë të njëjtën muzikë. Në shtëpi vendosim dy këngë të ndryshme njëkohësisht.

12.Një ndër gjërat që nuk do e harroj kurrë është një kovë me ujë të ftohtë që Alfio ma ka hedhur kur po bëja dush. Sigurisht që po këndoja!

13.Nuk e kemi “password-in” e telefonit të njëri-tjetrit.

14.Gjatë një udhëtimi në dimër, jemi bllokuar tre orë në një pyll afër pistës së skive.