Almeda Abazi tregon talentin e LINDUR të Shqiptarëve. E ka nga eksperienca… (VIDEO) – AlpeGossip
Almeda Abazi tregon talentin e LINDUR të Shqiptarëve. E ka nga eksperienca… (VIDEO)

Almeda Abazi tregon talentin e LINDUR të Shqiptarëve. E ka nga eksperienca… (VIDEO)

Ndonëse bukuroshen Almeda Abazi do e shohim për një kohë të gjatë në Shqipëri në prezantimin e “Dancing With The Stars” në një rrëfim ekskluziv për T7 ajo rrëfeu se paralelisht është duke u marrë edhe me një projekt në Turqi, por që do të zbuloj më vonë.
Por Almeda theksoi se ishte gjithnjë e hapur për bashkëpunime me produksionet shqiptare edhe pas eksperiencës me “DWS”.

E pyetur nga televioni T7 nëse do të pranonte ndonjë ofertë për të luajtur në ndonjë film apo serial shqiptar, Abazi u shpreh mjaft entuziaste dhe pozitive.

Gjithashtu ajo theksoi se aktorët shqiptar janë mjaft të talentuar dhe se në Turqi nuk është kaq e thjeshtë të gjenden talente si në Shqipëri në fushën e aktrimit, sipas Almedës ky është si një talent i lindur tek shqiptarët që ja vlen të kultivohet.