46-vjeçari: Gruaja më kërkoi që të gjeja dashnore, por më ndodhi ajo që se mendova kurrë – AlpeGossip
46-vjeçari: Gruaja më kërkoi që të gjeja dashnore, por më ndodhi ajo që se mendova kurrë

46-vjeçari: Gruaja më kërkoi që të gjeja dashnore, por më ndodhi ajo që se mendova kurrë

Një 46 vjeçare ka pranuar të rrëfejnë historinë e tij personale dhe problemin që kishte me bashkëshorten në pjesë e jetës intime. ai tregoi se pas 22 vitesh martesë, gruaja e tij e humbi interesin për marrëdhënien intime, dhe i kërkoi që të gjente një të dashur për të plotësuar kërkesat dhe nevojat e tij në shtrat.

Por çfarë ndodhi më pas?!

Ja çfarë tregon ai për psikologen e “The Sun”:

“Unë jam 46 vjeç dhe gruaja ime është 43, dhe kemi 22 vite martesë dhe dy fëmijë të mrekullueshëm. Ne kemi pasur një raport shumë të mirë, por vitin e fundit gruaja ime e humbi plotësisht dëshirën për të kryer marrëdhënie in time.

Pas disa debateve që ne kemi pasur lidhur me këtë temë, ku i pata thënë se unë jam shumë i ri për të lënë pas seksin, ajko më tha që të shkoja dhe të gjeja një të dashur që të më plotësonte në shtrat.

Pas disa muajsh, në punën time erdhi një kolege, 10 vite më e re se unë. kështu nisëm të flirtonim dhe pas disa ditësh përfunduam në shtrat bashkë.

Ajo është e përsosur në këtë pjesë dhe më bën të ndihem shumë mirë, por kur gruaja ime e mësoi, u tërbua dhe më kërkon që të ndahem.

Nuk di çfarë të bëj?!”

Përgjigjja e psikologes:

“Nuk habitem nga mërzia që e gruas tënde sepse është normale. A ke menduar ndonjëherë që ajo të ka thënë në nerva e sipër që të shkosh dhe të gjesh një të dashur, dhe nuk e ka pasur aspak seriozisht?!

Megjithatë nëse nuk do të që ndahesh nga ajo, të sugjeroj që të diskutosh me të dhe të kuptosh arsyen se përse ajo nuk dëshiron që të keni raport intim. Ndoshta hormonet e saj i kanë shkaktuar këtë problem, dhe ndoshta do të ishte mirë që të bënit një kontroll tek një mjek. E më pas të dy së bashku ta zgjidhnit këtë pjesë që ju takon vetëm ju”.