PËR 49 MIJË DOLLARË/ Shitet këpuca e veshur nga Neil Armstrong – AlpeGossip
PËR 49 MIJË DOLLARË/ Shitet këpuca e veshur nga Neil Armstrong

PËR 49 MIJË DOLLARË/ Shitet këpuca e veshur nga Neil Armstrong

Një këpucë e veshur nga Neil Armstrong  është shitur në ankand për 49.000 dollarë.

Këpuca Apollo A7L  nuk u arriti kurrë në Hënë me austronautin por besohet të jetë përdorur në fluturime të ndryshme ose ka shërbyer si rezervë.

Brenda këpucës është qëndisur mbiemri i astronautit  ‘Armstrong’ dhe pjesa e jashtë është stiluar me ngjyrë blu, ari dhe argjendi.

Këpuca tjetër është përdorur nga hulumtuesit e NASA-s, për krijimin e veshjeve për misione tjera hapësinore.