Artistja e famshme përlot ndjekësit teksa zbulon se ka hequr 6 tumore! – AlpeGossip
Artistja e famshme përlot ndjekësit teksa zbulon se ka hequr 6 tumore!

Artistja e famshme përlot ndjekësit teksa zbulon se ka hequr 6 tumore!

Këngëtarja Tahliah Barnett e njohur me emrin FKA Twigs, zbuloi të mërkurën në Instagram disa lajme tronditëse në lidhje me shëndetin e saj.

Ajo ka hequr 6 tumore në mitër në dhjetor të vitit 2017.

“Pata një operacion në dhjetor dhe kam qenë shumë e frikësuar. Pavarësisht dashurisë së miqve dhe familjes, u ndjeva e vetme dhe besimi im si grua u shua”, shkruan Twigs.

Gjashtë muaj pas operacionit, këngëtarja zbulon se tashmë ka nisur sërish të ndihet vetvetja dhe të vijojë jetën.

“Unë e di se shumë gra vuajnë nga tumoret e fibroideve dhe thjesht desha të them pas përvojës sime se jeni luftëtare të mrekullueshme dhe se nuk jeni vetëm”, vijon ajo.

dear friends, I am a very private person as u all know and I have gone back and forth in my mind whether to share that this year I have been recovering from laparoscopic surgery to remove 6 fibroid tumours from my uterus. the tumours were pretty huge, the size of 2 cooking apples 🍎 🍎, 3 kiwis 🥝 🥝 🥝 and a couple of 🍓🍓. a fruit bowl of pain everyday. the nurse said that the weight and size was like being 6 months pregnant. I tried to be brave but it was excruciating at times and to be honest I started to doubt if my body would ever feel the same again. I had surgery in December and I was so scared, despite lots of love from friends and family I felt really alone and my confidence as a woman was knocked. but… today whilst dancing with Kelly at the choreography house I felt like my strong self again for the first time in a while and it was magical. thank you precious body for healing, thank you for reminding me to be kind to myself, you are a wonderful thing, now go create and be other once again <3 I know that a lot of women suffer from fibroid tumours and I just wanted to say after my experience that you are amazing warriors and that you are not alone. you can get through this. and with this I let go of the pain… love always twigs 🌱

A post shared by FKA twigs (@fkatwigs) on

Fibroidet njihen si një rritje e parregullt e indeve të muskujve të mitrës. Këngëtarja zbuloi se fibroidet e saj ishin rritur sa madhësia e dy mollëve, dy kivi dhe disa luleshtrydheve. Ajo i përshkroi ato si “një tas frutash që i jepte dhimbje çdo ditë”.