Jul Deda SHPËRTHEN ndaj Bashës/ Pse i tërhoqe njerëzit në momentin më të mirë, o… – AlpeGossip
Jul Deda SHPËRTHEN ndaj Bashës/ Pse i tërhoqe njerëzit në momentin më të mirë, o…

Jul Deda SHPËRTHEN ndaj Bashës/ Pse i tërhoqe njerëzit në momentin më të mirë, o…

Protesta e opozitës ka sjellë edhe reagimet e para.

Artisti i njohur Julian Deda, njëkohësisht edhe anëtar i Këshillit Kombëtar të PD-së ka dalë kundër Bashës, për tërheqjen e protestuesve.

Ja çfarë shkruan Julian Deda në Facebook:

Nuk e marr vesh, pse?

Pse mor zoteri i terheq njerezit ne momentin me te mire?

Pse ke nje aftesi genetike per te shuar edhe ate pak ze te revoltuar, qe i del njerezve nga shpirti.

Pse i therret njerezit ne proteste dhe pastaj i thuaj:”lere, lere se boll”?

Pse nuk i le njerezit te lire te shprehen, te protestojne, te revoltohen.

Pse, pse, pse….kush dreqin eshte ai njeri mizerabel, qe te keshillon.?!?!?

P.s. Solidaritet me gazetarin Bledi Kasmi. ?